ت مثل توکل  

                                                

 

5 شهریور مثل روزهای قبل برا ی حضور به موقع در مرکز وبرای انجام سونوگرافی مجدد آماده شدیم و به راه افتادیم اما یک ربعی از حرکتمان نگذشته بود که یادم افتاد آمپول سوپر فکتم را تزریق نکردم دست از پا دراز تر به خانه برگشتیم و پس از نوش جان کردن آمپول به راه افتادیم که البته بسیار هم دیر شده بود .

ساعت 9:30 به مرکز رسیدیم و پس از 2 ساعت وقفه به علت دیر رسیدنمان ویزیت شدم . طبق گفته های دکتر فعلا همه چیز خوب پیش می رود ولی باید مقدار آمپول ها کم شود و  مدام هم تحت سونوگرافی باشم.

حدود ساعت 13 پس از تهیه مجدد آمپول های قبلی  که 900000 ریال هم قیمتش شد به طرف خانه به راه افتادیم  در مسیر راه تنها چیزی که ذهنم را مشغول کرده بود اینکه اگه خدا نخواسته باشد برگی از درخت نمی افتد چه برسد به اینکه مخلوقی ایجاد شود و به این دنیا بیاید .و این اصل مهم در ذهنم عمیق تر شد که علاوه بر توجهی که به مسئله درمان دارم با توکل برخدا و توسل بر دامان بهترین بندگانش این راه را بر خود  هموار کنم که البته شکی نیست که همه ی اینها  بهانه است برای وصل شدن مشروط  براینکه دانا باشیم.

 

                                                                         به امید سربلندی

 

[ چهارشنبه ششم شهریور ۱۳۸۷ ] [ 16:25 ] [ آسمان ]

[ ]

 

د مثل دارو

 

نکته مهمی که این روزها بیش از پیش ذهنم مرا درگیر کرده داشتن اطلاعات در مورد نحوه درمانم و اثرات داروهایی است که در حال استفاده هستم و به این معتقدم که داشتن این اطلاعات هم باعث آرامش من و هم با عث دقت بیشتر در انجام و پیگیری کارها است.

شاید به همین خاطر باشه که این روزها بیشتر به سایتها و وبلاگهایی سرکشی میکنم که مرتبط با این مسئله است و چون بعضی از این دانسته ها موضوع مبتلا به دوستان است تصمیم گرفتم در وبلاگم قرار بدهم تا هم قابل استفاده برای دیگران باشد و هم در آینده بخشی از دغدغه ی این روزها را از یاد نبرم ...

 

قرص متفورمین(Metformin)  چیست؟

این قرص در اصل  داروهای  ضد دیابت می باشند  که بعنون داروهای کمکی در  کنار رژیم غذائی و ورزش در دیابت نوع دوم  استفاده می شوند. این داروها در درمان بیماری سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCO)  بکار می روند و باعث بهبود کارکرد تخمدانها  شده و کاهش وزن و مرتب شدن قائدگی افراد PCO  و باردار شدن  آنها کمک کننده است.

مصرف این قرصها روزانه 3 عدد می باشد که البته با دوز روزانه  یک عدد شروع شده و به آرامی به روزی 3 عدد رسانده می شود  به این ترتیب که:

توصیه می شود این قرصها بین غذا میل شوند. و از عوارض این داروها  بی اشتهایی ، تهوع و اسهال می باشند

 

آمپول سوپرفکت (Superfact) چیست؟

 

این دارو جهت ایجاد آمادگی برای تحریک تخمک گذاری  مصرف می شود تخمدانها را تنظیم کرده و از تخمک گذاری زود هنگام تخمدانها در حین درمان جلوگیری می نماید.در واقع

: بوسرلين یا سوپر فکت هورمون طبيعي بدن به نام هورمون ازاد كننده گنادوتروپين  است كه فعاليت بيولوژيك آن تقويت شده است پس از تكرار تزريق بوسرلين ، ترشح گنادوتروپين ها و استروئيدهاي  غدد جنسي به طور قابل ملاحظه اي مهار مي شود. در مردان اين امر باعث كاهش توليد و ترشح تستوسترون و در زنان منجر به مهار ترشح استروژن مي شود. در تكنيك هاي باروري (ART)  اين عمل به منظور مهار كردن هورمونهاي هميشگي است  تا با استفاده از HMG  يا FSH  اين عملكرد به صورت كاملاً آگاهانه در اختيار متخصص قرار گيرد تا قابل كنترل و هدفمند باشد.

این دارو معمولا از روز 21 قائدگی هر روز به صورت تزریق زیر پوستی به بازو با سرنگ انسولین تجویز می شود و تا روز تزریق آمپول HCG ادامه می  یابد و مصرف این دارو بدون هماهنگی نبایستی قطع شود.

از عوارض جانبی این دارو سر درد، سرگیجه، درهای عضلانی و گاهی ایجاد کیستهای تخمدان می باشد.

 

                                                   به امید روزهای سبز

 

[ دوشنبه چهارم شهریور ۱۳۸۷ ] [ 9:0 ] [ آسمان ]

[ ]

ز  مثل  زندگی

                                                 

روز 29 مرداد طبق قرار قبلی برای انجام سونوگرافی به مرکز رفتیم با توجه به اینکه نیم ساعت از ساعت مقرر دیرتر رسیدیم ولی حدود یک ساعتی معطل شدیم نکته قابل توجه در این میان حضور زن و مردی به همراه یک نی نی کوچولو زیبا بود .

از ظاهر امر پیدا بود که به خواست خدا و تحت درمان پزشکان مرکز صاحب فرزند شده بودند و برای تشکر و تبریک روز پزشک همراه با گل و شیرینی به مرکز آمده بودند .

تنها چیزی که با دیدن این صحنه به ذهنم رسید دعا برای تمام عزیزانی بود که با همین هدف و چه بسا از راههای دور به آنجا آمده بودند .

حدود ساعت 12 سونوگرافی انجام شد و طبق دستور پزشک آمپول سوپر فکت از 50 واحد به 20 واحد و آمپول های جدید تری که فکر میکنم  نوعی از hmg   باشد به داروهایم اضافه شد.

طبق روال قبل داروها از مرکز تهیه شد و با اجازتون 1530000 ریال هم هزینه در بر داشت .

بعد از آن هم چون ناهار به مامان قول داده بودیم سریع به سمت خانه به راه افتادیم .

راستی نکته مهم که یادم رفته بود برایتان بنویسم  اینکه به خواست خدا و دعای همه ی خوبان پول هزینه عمل تهیه شد ونیازی به فروش ماشین نداریم .

 

                                                              محتاج دعای دوستان

[ شنبه دوم شهریور ۱۳۸۷ ] [ 6:7 ] [ آسمان ]

[ ]